Maxbo - Asker Skiklubbstipendet utdelt

Tirsdag 14. juni ble årets Maxbo - Asker Skiklubbstipend utdelt under en sammenkomst i Store Sal på Føyka. 53 utøvere fikk stipend!

2016-06-16
Svein Granerud

Kriteriet for å få stipend er at du har betydelige utgifter ved utførelse av idretten, og at man er å regne som topp ti i sin aldersklasse i sin idrett.

Maxbo Asker Skiklubbstipendet er en kombinasjon av utgiftsdekking, sko fra Mizuno og treningskort på Sats Elixia.
På listen nedenfor er det angitt hvem som har fått hvor mye i økonomisk støtte, øvrige har enten fått sko fra Mizuno eller treningskort hos Sats Elixia. I tillegg vil alle som er klassifisert til stipend kunne få utdanning på Bjørknes og mentaltrening gjennom Askercoahing.

Foto: Bjørn-Willy Arntzen

Jesper Holm Wembstad Slalom 10 000
Truls Fjellheim Jorde Skiskytter 10 000
Sindre Sætre Hammerlund Langrenn 10 000
Marte Eirin Solhaug Kajakk 8 000
Halvor Egner Granerud Hopp 8 000
Kaia Wøien Nicolaisen Skiskytter 8 000
Rikke Hald Andersen Skiskytter 8 000
Harald Østberg Amundsen Langrenn 8 000
Jo Sondre Solhaug Kajakk 5 000
Hedda Østberg Amundsen Langrenn 5 000
Tilla Farnes Hennum Orientering 5 000
Kristian August Bjordal Alpin 3 000
Christine Næss Friidrett 3 000
Lars Hammernes Leopold Skiskytter 3 000
Erland Kvisle langrenn  3 000
Vegard Gulbrandsen Orientering 3 000
Mathias Svoren Kajakk  
Alva Victoria Faye Kjølberg Volleyball  
Ole Marius Strøhm Friidrett  
Erik Johannes Rossvold Friidrett  
Frida Kapstad Friidrett  
Vilde Indseth Holten Friidrett  
Hanna Hoftun Friidrett  
Birgitte Skaar Strand Friidrett  
Sindre Fjellheim Jorde Skiskytter  
Marthin Kirkhus Skiskytter  
Magnus Birkeland Skiskytter  
Mathilde Hustoft Skiskytter  
Elena Rise Johnsen Langrenn  
Anne Siri Lervik Langrenn  
Ingrid Tandberg Ryan Langrenn  
Ola Lier Langrenn  
Martin Haarstad Langrenn  
Henriette Sæterdal Semb Langrenn  
Simen Løbak Langrenn  
Sjur Kvisle Langrenn  
Lars-Martin Fossgard Langrenn  
Trygve Myhr Langrenn  
Anders Lervik Langrenn  
Karoline Gagnum Ring Langrenn  
Selma Elise Kildahl Langrenn  
Thea Charlotte Hansen Langrenn  
Aurora Kildahl Langrenn  
Vegard Stornes Iversen Langrenn  
Synne Strand Orientering  
Sander Arntzen Orientering  
Per Clemet Wisløff Orientering  
Lotte Jauhojärvi Markussen Orientering  
Henrik Fredriksen Aas Orientering  
Eivind Øfsthus Gravir Orientering  
Nora Synnøve Woxholdt Orientering  
Margrethe Wisløff Orientering  
Johan Teodor Westly Orientering  

Kalender

Juni
MTOTFLS
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Aktiviteter

10.10.2017
Hovedstyremøte

19:00 - 22:00

Miljørommet, Føyka

07.12.2017
Hovedstyremøte

19:00 - 22:00

Miljørommet, Føyka