Norgesmestere

2017: Synne Strand, skiorientering, stafett
Zsuzsa Fey, skiorientering, stafett
Tille Farnes Hennum, skiorientering, stafett
Synne Strand, skiorientering, junior, 17-20 (delt!)
Tilla Farnes Hennum, skiorientering, junior 17-20 (delt!)
Harald Østberg Amundsen, langrenn, stafett, junior.
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 1000m
2016: Tilla Farnes Hennum, skiorientering, junior 17-20
Lars Hammernes Leopold, skiskyting, stafett, junior 17-18
Truls Fjellheim Jorde, skiskyting, stafett, junior 17-18
Sindre Fjellheim Jorde, skiskyting, stafett, junior 17-20
Halvor Granerud, hopp, stor bakke, junior
Halvor Granerud, hopp, normalbakke, junior
Oscar Sæther, sandvolleyball, junior U19
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 200m,
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 500m
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 1000m,
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 5000m
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 500m
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 1000m (kongepokal)
Mathias Svoren, kajakk, K2 1000m
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K2 1000m
Lars Hammernes Leopold, skiskyting, jaktstart U18 (sommer)
Mathias Svoren, kajakk, K2 500m
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K2 500m
Tom Hilde, hopp, lag 
Halvor Granerud, hopp, lag
2015: Halvor Granerud, hopp, normalbakke junior 
Halvor Granerud, hopp, lag, junior
Tom Hilde, hopp, lag 
Halvor Granerud, hopp, lag
Rikke Hald Andersen, skiskyting, stafett
Kaia Wøien Nicolaisen, skiskyting, stafett
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 200m,
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 500m,
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 1000m, 
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 5000m
Tilla Farnes Hennum, orientering, D17-18, natt
2014: Halvor Granerud, hopp, stor bakke, junior
Oscar Sæther, sandvolleyball, 
junior 17 og 19
Victoria Faye Kjølberg, sandvolleyball, senior
2013: Tom Hilde, hopp, normalbakke
Tom Hilde, hopp, lag
Simen Grimsrud, hopp, lag
Rikke Hald Andersen, skiskyting, stafett
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 200m, 
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 500m,
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 1000m,
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 5000m, (og Kongepokalen)
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 200m,
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 500m,
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 1000m,
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K1 5000m,
Tone Alice Øvergaard, kajakk, K2 200m,
Marte Eirin Solhaug, kajakk, K2 200m,
Atle Kjølseth, kajakk, K2 500m, junior
Atle Kjølseth, kajakk, K2 5000m, junior
Mathias Svoren, kajakk, K2 500m, junior 
Mathias Svoren, kajakk, K2 5000m, junior 
Tora Bjørnholt, sandvolleyball, junior15
2012: Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 200m,
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 500m,
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 1000m, (og Kongepokalen)
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 5000m,
Ingrid Gulbrandsen, orientering, D17-18, normaldistanse. 
Simen Grimsrud, hopp, lag, junior.
2011: Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1
Marianne Mellbye Larsen, ski-orientering, stafett.
Zsuzsa Fey, ski-orientering, stafett.
Stine Olsen Kirkevik, ski-orientering, stafett.
2010: Halvard Hanevold, skiskyting 15 km fellesstart (Kongepokal)
Tom Hilde, Hopp. lag
Vegard Swensen, Hopp, lag
Zsuzsa Fey, skiorientering, stafett.
Stine Kirkevik, skiorientering, stafett.
Marianne Mellbye Larsen, skiorientering, stafett.
Stine Kirkevik, skiorientering,
Joachim Hald Andersen, skiskyting, stafett, junior
Nicolay Rønningen, skiskyting, stafett, junior 
Espen Mellbye Larsen, skiskyting, stafett, junior 
Kaia Nicolaisen, skiskyting, fellesstart junior.
Espen Lysdal, alipnt,  gull junior
Espen Lysdal, alipnt,  gull junior
Caroline Kavli, Volleyball, sand, junior
2009: Anders Skarholt, orientering, mellomdistanse.
Stine Olsen Kirkevik, ski-orientering, mellomdistanse.
Tom Hilde, hopp, lagkonkurranse. 
Halvard Hanevold, skiskyting, stafett.
Kjetil Ims, langrenn, sprint, junior 18. 
Kaia Wøien Nicolaisen, skiskyting, sprint, normal, fellestart, junior 19, stafett junior.
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K1 1000m, junior,
Jo Sondre Solhaug, kajakk, Maraton, junior,
Jo Sondre Solhaug, kajakk, K2 200m junior.
Martin Wilberg, kajakk, K2 200m, junior.
Thea K. Pettersen, håndball, junior 17. 
2008:

Tom Hilde, hopp, lag,
Julie Byhring, Kajakk, k2 200m.
Miriam Byhring, kajakk, K2 3000m.
Tone Alise Øvergaard, kajakk K2 200m.
Tone Alise Øvergaard, kajakk K2 3000m.
Kjetil Ims, langrenn, sprint, junior 17.
Stine Olsen Kirkevik, ski-orientering, mellomdistanse, langdistanse.
Halvard Hanevold, skiskyting, stafett.
Erik Frøseth Solheim, skiskyting, stafett, junior.

2007: Tom Hilde, hopp, lag.
Marianne Mellbye Larsen, ski-orientering, langdistanse, junior.
Marianne Mellbye Larsen, ski-orientering, stafett.
Zsuzsa Fey, ski-orientering, stafett.
Una Glende Janson, ski-orientering, stafett.
Ove Sætra, ski-orientering, langdistanse, junior.
Espen Lysdahl, alpint, slalåm, yngre junior.
Espen Lysdahl, storslalåm, yngre junior.
Espen Lysdahl, utfor, yngre junior .
Espen Lysdahl, alpint, kombinasjon, yngre junior.
Christoffer Callesen, langrenn, stafett, junior.
Kaia Wøien Nicolaisen, skiskyting sprint, junior 17.
Halvard Hanevold, skiskyting, stafett.
Ola Matre, friidrett, halvmaraton, junior 19.
Thor Kristian Øvergaard, Kajakk, K2 
Jo Sondre Solheim, kajakk, K2 500m, junior.
2006: Britt Ingunn Nydal, langrenn, 5km klassisk, junior 17.
Stine Kirkevik, ski-orientering, kortdistanse,
Stine Kirkevik, ski-orientering, langdistanse.
Eivind Tonna, ski-orientering, kortdistanse.
Ove Setra, ski-orientering, stafett 
Eivind Tonna, , ski-orientering, stafett
Anders Hauge, , ski-orientering, stafett
Marianne Mellbye Larsen, ski-orientering, stafett
Zsuzsa Fey, ski-orientering, stafett
Stine Kirkevik, ski-orientering, stafett
Mikkel Bugge/ Mads Kloster/Lars Ree / Said Imasi, friidrett 4x100 m junior.
Marianne Bjelke, friidrett 5000m kappgang, junior 16-17.
Miriam Byhring, kajakk, K1 500m, 1000m junior, K2 500m, 1000m, 3000m, junior.
Julie Byhring, Kajakk, K1 200 m junior, K2 200 m, 500m, 3000m, junior.
Tone Alise Øvergaard, K2 200m, K1000m, junior.
2005: Stine Kirkevik, ski-orientering, stafett
Una Glende Janson, ski-orientering, stafett
Anne Weber Øverøyen, ski-orientering, stafett.
Eivind Tonna, ski-orientering, stafett
Ove Sætra, ski-orientering, stafett
Anders Hauge, ski-orientering, stafett.
Stine Kirkevik, ski-orientering, langdistanse,
Stine Kirkevik, ski-orientering, kortdistanse.
Eivind Tonna, ski-orientering, langdistanse.
Ove Sætra, ski-orientering, langdistanse, junior.
Terje Hilde, hopp, lag
Tom Hilde, hopp, lag, junior.
Halvard Hanevold,+ jaktstart (kongepokal)
Anders Skarholt, orientering, kortdistanse, eldre junior.
Steffen Bugge/ Mads Kloster/ Mikkel Bugge /Lawrence Pupo, friidrett 4x100 m junior.
Steffen Bugge, friidrett 10-kamp, junior.
Tone Alise Øvergaard, kajakk, K2 200m, 500m, 3000m, junior.
Miriam Byhring, kajakk, K2 500m, 1000m, 3000m, junior.
Julie Byhring, kajakk, K2 200m, 1000m, junior.
Bente Nordby / Caroline Knutsen / Ann-Mariell Storvold / Bente Kvitland / 
Toril Hetland Akerhaugen / Leni Larsen Kaurin / Elle Marja Heatta / Kjersti Thun / 
Reidun Nilsen /Melissa Wiik / Dorte Dalum Jensen / Siri Nordeide Grønli / Kristin 
Stundal / Hanne Ruud Reksten / Lias Marie Woods / Jeanette Heltne / Janne Stange /
Ditte Lockenwitz Larsen / Lise Klaveness, fotball.
2004:  Stine Kirkevik, ski-orientering, langdistanse.
Eivind Tonna, ski-orientering, langdistanse.
Anders Hauge, ski-orientering, sprint.
Eivind Tonna, ski-orientering, stafett.
Andreas Edvardsen, ski-orientering, stafett
Anders Hauge, ski-orientering stafett.
Una Glende Janson, ski-orientering langdistanse, junior.
Terje Hilde, hopp, lag, junior. 
Tom Hilde, hopp, lag, junior.
Steffen Bugge, friidrett, 110 meter hekk, junior.
Steffen Bugge / Jørgen Jervidalo / Lawrence Pupo / Mads Kloster, friidrett, 4x100 meter, junior.
2003: Stine Kirkevik, ski-orientering, langdistanse.
Anders Hauge, ski-orientering; sprint,
Anders Hauge, skiorientering, langdistanse.
Vegard Swensen, hopp, lag, junior.
Terje Hilde, hopp, lag, junior.
John Tobias Øvergaard, kajakk, maraton.
2002: Stine Kirkevik, ski-orientering sprint, langdistanse.
Anders Hauge, ski-orientering, langdistanse.
Eivind Tonna, ski-orientering, stafett
Andreas Edvardsen, ski-orientering, stafett
Anders Hauge, ski-orientering, stafett.
Bård Næss, hopp, lag.
Tom Stiansen, alpint, slalåm.
2001: Halvard Hanevold, skiskyting, 20 km. 
Stine Kirkevik, ski-orientering, sprint, langdistanse.
Eivind Tonna, ski-orientering, sprint.
Anders Hauge, ski-orientering, langdistanse.
Eivind Tonna / Andreas Edvardsen / Anders Hauge, ski-orientering, stafett.

2000:
Andreas Edvardsen, ski-orientering, kortdistanse. 
Eivind Tonna, ski-orientering, stafett
Anders Hauge, ski-orientering, stafett
Andreas Edvardsen, ski-orientering, stafett
Siri Mette Carlsen, langrenn, klassisk, yngre junior.
Ingrid Bruserud, Cathrine Gangstø, Kristin Stundal, Monica Knudsen, Guro Raastad, Kristin Eaton, Hege Eriksen, Henriette Viker, Kristin Bekkevold, Anne Lise Aasen, Bettina Hagen, Hilde Strømsvold, Ann Mari Skårn, Elle Marja Hætta, Kjersti Thun, Leni Larsen Kaurin, Hege Riise, Hege Gunnerød, Linda Medalen, fotball.
1999: Andreas Edvardsen, ski-orientering, langdistanse. 
Siri Mette Carlsen, langrenn, klassisk, yngre junior.
1998: Halvard Hanevold, skiskyting, 10 km.
Stian Hognestad, ski-orientering, stafett
Andreas Edvardsen, ski-orientering, stafett
Anders Hauge, ski-orientering, stafett. 
Marte Beitnes Johansen, orientering, kort, eldre junior.
Rolf Pedersen, orientering, natt.
1997: Andreas Edvardsen, ski-orientering, langdistanse.
Stian Hognestad, ski-orientering, stafett
Thomas Edvardsen, ski-orientering, stafett 
Anders Hauge, ski-orientering, stafett.
1996: Halvard Hanevold, skiskyting, 20 km.
Rolf Pedersen, orientering, normal, natt, eldre junior.
Stine Kirkevik, ski-orientering, eldre junior.
Thomas Edvardsen, ski-orientering, stafett 
Anders Hauge, ski-orientering, stafett
Andreas Edvardsen, ski-orientering, stafett. 
Tom Stiansen, alpint, storslalåm.
Maria Nerdrum, 7-Kamp Friidrett.
1995: Rolf Pedersen, orientering, normal, natt, eldre junior.
Stine Kirkevik, ski-orientering, eldre junior.
Andres Hauge, ski-orientering, eldre junior.
1994: Halvard Hanevold, skiskyting, 20 km. 
Rolf Pedersen, orientering, normal, kort, natt, yngre junior.
Stine Kirkevik, ski-orientering, yngre junior.
Pål Arne Fagernes, friidrett, spyd, junior. 
Bjørn Olsson, friidrett, høyde, junior.
1993: Knut Müller, hopp, lagkonkurranse.
1992: Knut Müller, hopp, stor og liten bakke, lagkonkurranse, junior. 
Per Christian Næsset, hopp, lagkonkurranse, junior.
Truls Veslum, orientering, natt, yngre junior.
1991: Knut Müller, hopp, stor og liten bakke, lagkonkurranse, junior.
Tom Stiansen, alpint, kombinasjon.
Hege Voll / Solbjørg Mesel / Hege Sørensen / Tina Svensson / Lene Andersen / Inger K. Knuten / Cathrine Zaborowski / Margunn Humlestøl / Ingunn Ramsfjell / Gunn Nyborg / Linda Medalen / Petra Bartelmann /Cathrine Pfeuti / Anne Jensen / Hege Gunnerød / Eli Landsem, fotball.
1990:  Pål Skogedal, orientering, natt, eldre junior.
Marja Aaltonen / Hege Sørensen / Tina Svensson / Cathrine Zaborowski / Inger K. Knuten / Eli Landsem / 
Elisabeth Brenne / Margunn Humlestøl / Gunn Nyborg / Linda Medalen / Petra Bartelmann / Hege Gunnerød / Bente Skattør, fotball
1989: Marius Trøseid / Pål Skogedal / Andreas Edvardsen, orientering, stafett, junior.
Andreas Edvardsen, ski-orientering, eldre junior.
1988: Pål Skogedal, orientering, natt, yngre junior.
Andreas Edvardsen,ski-orientering, eldre junior.
1986: Andreas Edvardsen, orientering, natt, yngre junior.
1985: Hilda Øfsthus, orientering, natt, junior.
Brita Jorde, langrenn, yngre junior.
1984: Brita Jorde, langrenn, yngre junior.
Karine Hesle, alpint, slalåm.
Marianne Fismen / Hanne Gulbrandsen / Vibeke Brown / Gry Tveter / Inger Nerdrum / Ingunn Ramsfjell
/ Marina Anstensen / Aase Bjørg Strande / Gunn Nyborg / Kari Nilsen / Karin Fox Jensen / Anne Mari Haug / Hege Jensen / Inger Marie Lundstuen / Wenche Sømoe /Stine Ore, fotball.
1983: Trond Rønneberg, orientering, natt. 
1981: Jan Richard Eriksen, orientering, yngre junior.
Karine Hesle, alpint, slalåm.
1979: Karine Hesle, alpint, slalåm og utfor, junior.
1978: Karine Hesle, alpint 2 gull + kombinasjon, junior. 
1976: Jan Erik Narvestad, alpint, trekombinasjon.
1975: Gunnar Eriksen, friidrett, høyde, junior.
1974: Jørgen Nilsen, alpint, utfor, junior.
Hanne Hesle, alpint, utfor, junior.
1973: Else Beitnes, orientering, langdistanse.
Øyvind Sørlie, orientering, yngre junior.
1972: Else Beitnes, orientering.
1971: Grete Refsum, orientering, yngre junior. 
1970: Bjørn Heidenstrøm / Mats Wøien / Kjetil Strand, orientering, stafett, junior
1968: Else Beitnes, orientering, junior.
1967: Odd Hammernes, hopp, junior.
1965:  Odd Hammernes, hopp, junior.
1957: Finn Bjørlykke, terrengløp, junior.
1956:  Inger Jørgensen, alpint, storslalåm.
1954: Inger Jørgensen, alpint, slalåm.
1953: Inger Jørgensen, alpint, slalåm.
1952: Jon Fossum, orientering. 
Jon Fossum / Ole Hannibal Fossum / Arvid Fossum, orientering, stafett.
1950: Per Thyness, hopp, junior.
Ole Hannibal Fossum, orientering.
1949: Jon Fossum / Ole Hannibal Fossum / Arvid Fossum, orientering, stafett.
1948: Jon Fossum, orientering. 
Jon Fossum / Ole Hannibal Fossum / Arvid Fossum, orientering, stafett.
1947: Per Hanevold, hopp, junior.