Åtte lag i TioMila

Orienteringsgruppa stilte med hele åtte lag i helgens TioMila i Sverige. Fire ungdomslag, to damelag og to herrelag., og det ble løpt solid, men ingen rekorder ble satt...

2017-04-29
svein433a

Tiomila: Hjemmeside

Solid Tiomila uten rekorder
Asker Skiklubb stilte med åtte lag i årets Tiomila, som i år ble arrangert i Partille ved Gøteborg, beste ungdomslag ble nummer 19, mens et svært ungt herrelag ble nummer 101, mens et ungt damelag ble nummer 121.

De fire ungdomslagene dro det hele i gang lørdag formiddag, og etter mange svært gode resultater de siste årene, var Asker ett av lagene arrangørene fulgte ekstra godt med, blant annet måtte vårt førstelagløpe med GPS-sender, som gjorde at alle på samlingsplass kunne følge Asker, og 20 andre lags jakt på postene via storskjerm, eller hjemme i stua via TV-sendingene på nett. Det ble en solid 19.plass, og tre av fem på laget holder aldersgrensen på 16 år også neste år. De tre andre lagene samlet mye god erfaring, og det blir nok kamp om å få løpe på 1. laget også neste år.
Unge førstelag
Damenes førstelag bestod av fire juniorer og en veteran, og snittalderen var 24 år, mens herrenes førstelag bestod av åtte juniorer, og to seniorer, og snittalderen var 20 år.
Det ble krevende i skogen, med høy fart og vanskelig orientering, men begge damelagene hang brukbart med, selv om man nok håpet på et litt bedre sluttresultat, så var det ingen som gjorde noen store feil, og da kan man ikke henge med hodet.
Da mørket senket seg, så gjorde to førsteårsjuniorer seg klare til hver sine førsteetapper. Henrik Aas startet for førstelaget, og hang imponerende med i det høye tempoet, og slik fortsatte unggutta i gjennom natta, da det lysnet vekslet Per Wisløff videre som nummer 99 etter 6 etapper, og trener Per Wirén tok laget inn til en solid 101.plass, to plasser bak målsetningen. På andrelaget var det to gutteløpere (Sondre og Felix løp begge på førstelaget i ungdomsstafetten, og begge løp opp plasser – Sondre hadde attpåtil nattetappe og løp opp 20 plasser!), tre juniorer og fem veteraner – som tilslutt ble klokket inn som nummer 180 – som er tidenes nest beste Asker-resultat for ett andrelag.

10 MILA-KAVLEN (317 lag)
101   Asker SK 1    14:36:40
(1. Henrik Fredriksen Aas – 134, 2. Sander Arntzen – 133, 3. Vegard Gulbrandsen 50:29 – 113, 4. Erland Kvisle – 103, 5. Axel Hoveid – 103, 6. Per Clemet Wisløff – 99, 7. Magnus Mellbye Larsen – 100, 8. Trygve Myhr – 105, 9. Eivind Øfsthus Gravir – 103, 10. Per Wiréhn – 101)

180   Asker SK 2    17:31:13
(1. Johan Westly – 220, 2. Bjørnar Løvli – 224, 3. Sondre Ytterbø – 204, 4. Jens Erik Mortensen - 212, 5. Svein Granerud – 205, 6. Vegard Løvli – 200, 7. Gjermund Gravir – 204, 8. Tommy Jauhojärvi – 197, 9. Felix Finsrud – 189, 10. Bjørn Martini 180)

DAMKAVLEN (344 lag)
121   Asker SK 1    5:51:06
(1. Nora Synnøve Woxholth – 187, 2. Lotte Jauhojärvi Markussen 143, 3. Tilla Farnes Hennum – 102, 4. Jorun Ruud - 90, 5. Margrethe Wisløff – 121)

217   Asker SK 2    6:49:28
(1. Marit Isachsen - 202, 2. Hilda Øfsthus - 153, , 3. Thea Charlotte Hansen - 235, 4. Synne Strand - 211, 5. Marianne Mellbye Larsen – 217)

UNGDOMSKAVLEN (315 lag)
19     Asker SK 1    1:44:54
1.etp Felix Finsrud - 127, 2.etp Ina Martini - 48, 3.etp Jonas Myhr / Sondre Ytterbø - 21, 4.etp Anna Øfsthus Gravir - 19)

139   Asker SK 2    2:12:50
(1. Frikk Alvaro Embergsrud – 165, 2. Ragnhild Øfsthus Gravir – 173, 3. Martin Birkelund / Eilev Kvaale- 139, 4. Silje Marie Våge – 139)

245   Asker SK 3    2:48:17
(1. Mikael Birkelund – 188, 2. Sara Martini / Anette Jauhojärvi Markussen – 238, 3. Martin Johannessen Linnebo / Tarje Espelin – 203, 4. Petra Hoveid 245)

Ei godkjent Asker SK 4
(1. Jakob Backer-Tellnes, 2. Maria Johannessen Linnebo, 3. Ole Henrik Woxholth / Emil Ruud Fossheim, 4. Hulda Tellnes)


Laguttak:

Ungdomslag.

Lag 1 Etappe Lengde    
    1 3,6 km Orange gaflet Felix Finsrud
    2A 2,8 km Gul Ugaflet Ina Martini
    2B 2,8 km Gul Ugaflet    
    3A 4,7 km Orange gaflet Sondre Ytterbø
    3B 4,7 km Orange gaflet Jonas Myhr
    4 3,7 km Orange gaflet  Anna Øfsthus Gravir
Lag 2 Etappe Lengde    
    1 3,6 km Orange gaflet Frikk Alvaro Embergsrud
    2A 2,8 km Gul Ugaflet Ragnhild Øfsthus Gravir
    2B 2,8 km Gul Ugaflet    
    3A 4,7 km Orange gaflet Martin Birkelund
    3B 4,7 km Orange gaflet Eilev Kvaale
    4 3,7 km Orange gaflet Silje Marie Våge
Lag 3 Etappe Lengde    
    1 3,6 km Orange gaflet Mikael Birkelund
    2A 2,8 km Gul Ugaflet Anette Jauhojärvi Markussen
    2B 2,8 km Gul Ugaflet Sara Martini
    3A 4,7 km Orange gaflet Tarje Espelin
    3B 4,7 km Orange gaflet Martin Johannessen Linnebo
    4 3,7 km Orange gaflet Petra Hoveid
Lag 4 Etappe Lengde    
    1 3,6 km Orange gaflet Jakob Backer-Tellnes
    2A 2,8 km Gul Ugaflet Maria Johannessen Linnebo
    2B 2,8 km Gul Ugaflet    
    3A 4,7 km Orange gaflet Ole Henrik Woxholth
    3B 4,7 km Orange gaflet Emil Ruud Fossheim
    4 3,7 km Orange gaflet Hulda M. Backer Tellnes
Reserver  Tiomila Open
Fabian Gjessing
Olaf Dolven
Kristian Fredriksen  Aas

Damer:

Lag 1 Etappe Lengde    
    1 6,0 km gaflet Nora Synnøve Woxholth
    2 7,0 km gaflet Lotte Jauhojärvi Markussen
    3 11,3 km ugaflet Tilla Farnes Hennum
    4 4,9 km gaflet Jorun Ruud
    5 8,9 km gaflet Margrethe Wisløff
      Reserve Marit Isachsen
Lag 2 Etappe Lengde    
    1 6,0 km gaflet Marit Isachsen
    2 7,0 km gaflet Hilda Øfsthus
    3 11,3 km ugaflet Thea Charlotte Hansen
    4 4,9 km gaflet Synne Strand
    5 8,9 km gaflet Marianne Mellbye Larsen
      Reserve Anna Øfsthus  Gravir

Herrer:

Lag 1 Etappe Lengde    
    1 10,5 km Henrik Fredriksen Aas
    2 11,8 km Sander Arntzen
    3 6,9 km Vegard  Gulbrandsen
    4 16,6 km Erland Kvisle
    5 7,2 km Axel Hoveid
    6 7,2 km Per Clemet Wisløff
    7 11,5 km Magnus Mellbye Larsen
    8 9,7 km Trygve  Myhr
    9 7,6 km Eivind Øfsthus Gravir
    10 15,5 km Per  Wirèhn
      Reserve Bjørnar  Løvli

Lag 2 Etappe Lengde    
    1 10,5 km Johan Teodor Westly
    2 11,8 km Bjørnar Løvli
    3 6,9 km Sondre Ytterbø
    4 16,6 km Jens Erik Mortensen
    5 7,2 km Svein  Granerud
    6 7,2 km Vegard Løvli
    7 11,5 km Gjermund Gravir
    8 9,7 km Tommy Jauhojärvi
    9 7,6 km Felix  Finsrud
    10 15,5 km Bjørn Martini
Reserver Håkon Løvli
  Tilla Farnes Hennum

Kalender

Juli
MTOTFLS
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Aktiviteter

24.08.2017
Fotball: Micro-turneringen

17:30 - 19:00

Føyka friidrettsstadion

02.09.2017
Skiklubbens Dag

11:00 - 14:00

Føyka

02.10.2017
3985 - Friidrettsskole uke 40 - 2017

08:30 - 15:30

Føyka

10.10.2017
Hovedstyremøte

19:00 - 22:00

Miljørommet, Føyka