Medaljer internasjonalt, nordisk, kongepokal, NM-medaljer, Norge senior A-Fotball

Utøvere med internasjonale medaljer
(jun+sen), mesterskap, gren, valør, år (alfabetisk)

Andreas Edvardsen, skiorientering, EM-medaljer: Sølv: 2001 langdistanse
Tone Gunn Frustøl, fotball, OL-medaljer:1996 Bronse VM-medaljer:1995 Gull
Hege Gunnerød, fotball, VM-medaljer:1995 Gull
Halvard Hanevold, skiskyting,


OL-medaljer:
Gull: 1998 20 kilometer, 2002 stafett, 2010 stafett
Sølv: 1998 stafett, 2006 10 kilometer
Bronse: 2006 20 kilometer,

VM-medaljer:
Gull: 1995 lag, 1998 lag, 2003 20 kilometer, 2005 stafett, 2009 stafett
Sølv: 2000 stafett, 2003 jaktstart, 2004 stafett, 2006 stafett, 2007 stafett, 2008 sprint, 2008 stafett
Bronse: 1999 stafett, 2001 sprint, 2001 stafett, 2009 stafett.

Anders Hauge, skiorientering VM-medaljer Sølv: 2003 stafett.

Tom Hilde, hopp OL-medaljer: Bronse: 2010 laghopp.
VM-medaljer: Sølv: 2007 laghopp,
2009 laghopp,
2011 laghopp normal bakke,
2011 laghopp stor bakke
Bronse: 2008 laghopp skiflyging

Espen Lysdal, alpint VM-medaljer: Sølv Super-G, junior
Bronse, Storslalom, junior

Stine Kirkevik, skiorientering VM-medaljer: Gull: 2004 langdistanse,
2004 fellesstart,
2005 sprint, 2005 stafett
1996 stafett, junior.
Sølv: 2011 ?distanse
Bronse: 2005 mellomdistanse,
2011 ?distanse
EM-medaljer:
Gull: 2006 langdistanse
Sølv: 2006 sprint, 2006 mellomdistanse,
Bronse: 2011 stafett

Nordisk mesterskap:
Gull: 2005 langdistanse, 2005 stafett
Sølv: 2005 sprintdistanse

Marianne Mellbye Larsen, skiorientering,
VM-medaljer:Bronse: 2005 stafett (junior)
EM-medaljer: Bronse: 2011 stafett

Linda Medalen, fotball OL-medaljer: 1996 Bronse
VM-medaljer: 1995 Gull
Kari Nielsen, fotball EM-medaljer: 1987 Gull

Gunn Nyborg, fotball EM-medaljer: 1987 Gull

Jo Sondre Solhaug, kajakk EM-medaljer: kajakk, K2-1000m, U23 Gull

Tom Stiansen, alpint VM-medaljer: 1997 Slalåm Gull

Ove Sætra, skiorientering VM-medaljer: 2007 Mellomdist (junior), Sølv
2007 stafett (junior),
2006 stafett (junior)

Eivind Tonna, skiorientering EM-medaljer 2003 Stafett Gull


Utøvere med Kongepokal,

idrett, år (alfabetisk - noen mangler)

Beitnes, Else (Johansen), orientering, 1972
Braathen, Kjell, langrenn, 1903
Braathen, Oscar, langrenn 1906
Fagernes, Pål Arne, friidrett, 2002 (representerte Tjalve)
Fossum, Jon, orientering, 1948, 1952
Fossum, Ole Hannibal, orientering, 1950
Hanevold, Halvard, skiskyting, 2005, 2010
Hauge, Anders, skiorientering, 2002
Hesle, Karine, alpint, 1981
Kirkevik, Stine Olsen (Hjermstad), skiorientering 2002, 2006
Solhaug, Jo Sondre, kajakk, 2012, 2013
Tonna, Eivind, skiorientering, 2006
Wang, Kjell, langrenn, 1951, 1952
Kvinnelaget i fotball, 1984, 1990, 1991, 2000, 2005


Utøvere med NM-medaljer,
idrett, valør, år (alfabetisk) Foreløpig svært ufullstendig

Beitnes, Else (Johansen)
Bjørlykke, Finn - friidrett, gull junior terrengløp 1957
Edvardsen, Andreas
Edvardsen, Thomas
Eriksen, Jan Richard, orientering, gull H17-18, 1981
Fossum, Arvid - orientering, gull stafett 1948, 1949 og 1952
Fossum, Jon, - orientering, gull 1948 og 1952, gull stafett 1948, 1949 og 1952
Fossum, Ole Hannibal, gull 1950, gull stafett 1948, 1949 og 1952
Granerud, Halvor Egner - hopp, gull storbakke junior 2014, sølv liten bakke junior 2014, sølv lag junior 2014, bronse lag 2014, bronse lag junior, 2013
Grimsrud, Simen Key - hopp, Gull lag, 2013
Hammernes, Odd - hopp, gull NM-junior 1965, 1967, sølv NM 1975
Hanevold, Halvard, , , , , fellesstart 2010.
Hanevold, Per - hopp, gull NM-junior 1947
Hilde, Terje –hopp
Hilde, Tom - hopp, Gull normalbakke 2013, Gull lag, 2010, 2013, bronse liten bakke 2014, lag 2014
Kalager, Harald - orientering, bronse natt, H17-18
Kirkevik, Stine – orientering
Kirkevik, Stine – skiorientering
Pedersen, Rolf – orientering
Rønneberg, Kjell - orientering, bronse NM-stafett 1979
Rønneberg, Trond - orientering, gull NM-natt 1983, bronse NM-stafett 1979
Solhaug, Jo Sondre, kajakk, Gull: K1 200 2012, 2013, K1 500 2012, 2013, K1 1000m 2012, 2013, K1 5000m 2012, 2013Sølv:Bronse:
Solhaug, Marte Eirin, kajakk K1 200 junior 2013, K1 500 junior 2013, K1 1000m junior 2013, K5000m junior 2013. K2 200m 2013
Sørli, Øyvind, - orientering, bronse NM-stafett 1979
Swensen, Vegard - hopp, Gull lag 2010, Bronse lag 2014
Thyness, Per - hopp, gull NM-junior 1950
Veslum, Truls - orientering, gull NM-natt junior
Øfsthus, Hilda - orientering, gull NM-natt junior 1985

Hovedlandsrennet:
Medaljører i Hovedløp/Hovedlandsrenn/Ungdomsmesterskap
(Her mangler svært mye)

2015:
Christine Næss, Terrengløp, gull, J15
Lars Hammernes Leopold, skiskyting, bronse, G16-normal
Lars Hammernes Leopold, skiskyting, bronse, G16-sprint
Synne Strand, orientering, sølv, D16-normal
Per Wisløff, orientering, sølv, H15-normal
Sander Arntsen, orientering, bronse, H15-normal
Anna Øfsthus Gravir, orientering, bronse, D14-normal

2014:
Tilla Farnes Hennum, orientering, gull, D16-sprint
Tilla Farnes Hennum, orientering, sølv, D16-normal
Fanni Marcussen, orientering, bronse, D16-normal
Vegard Gulbrandsen, orientering, bronse, H16-sprint
Synne Strand, orientering, gull, D15-normal
Synne Strand, orientering, gull, D15-sprint
Johan Westly, orientering, sølv, H15-normal
Henrik Aas, orientering, gull, H14-sprint
Sander Arntsen, orientering, gull, H14-normal
Sander Arntsen, orientering, sølv, H14-sprint

2013:
Tilla Farnes Hennum, orientering, gull, D15-normal
Tilla Farnes Hennum, orientering, gull, D15-sprint
Vegard Gulbrandsen, orientering, gull, H15-normal
Vegard Gulbrandsen, orientering, gull, H15-sprint
Synne Strand, orientering, gull, D14-normal
Synne Strand, orientering, gull, D14-sprint
Ola Løvald Bråten, orientering, bronse, H15-normal
Ola Løvald Bråten, orientering, bronse, H15-sprint
Tora Bjørnholt, sandvolleyball, Gull, JU15
Håvard Nybråten, sandvolleyball, Sølv, GU15

2012:
Halvor Egner Granerud, hopp, gull, G16
Halvor Egner Granerud, hopp, lag, sølv, G16
Halvor Egner Granerud, kombinert, sølv, G16
Vegard Gulbrandsen, orientering, gull, H14-normal
Kaja Bråten Løvald, orientering, sølv, D16-normal
Fanni Jauhojärvi Marcussen, orientering, bronse, D14-normal
Vegard Gulbrandsen, skiorientering, sølv, H14-normal
Fanni Jauhojärvi Marcussen, skiorientering, sølv, D14-normal
Sindre Fjellheim Jorde, skiskyting, gull, stafett
Mathilde Hustoft, skiskyting, sølv, stafett
Elin Fossum Rye, skiskyting, sølv, sprint, J15
Mathilde Hustoft, skiskyting, bronse, J16

2011:
Marte Eirin Solhaug, kajakk, gull, K1 200m
Marte Eirin Solhaug, kajakk, gull, K1 3000m
Marte Eirin Solhaug, kajakk, sølv, K1 500m
Aleksander Hesbø, kajakk, bronse, k1 200m
Aleksander Hesbø, kajakk, bronse, k1 500m
Aleksander Hesbø, kajakk, bronse, k1 3000m
Halvor Egner Granerud, kombinert, sølv, G15

2010:
Anja Tryti, langrenn, gull, J15, klassisk
Henrik Nordås Bergel, skiskyting, stafett
Kaja Løvald, orientering, gull, normal, D14
Kaja Løvald, orientering, gull, sprint, D14
Ingrid Gulbrandsen, orientering, gull, sprint, D15
Erland Kvisle, orientering, sølv, normal, H14
Erland Kvisle, orientering, bronse, normal, H14

2005:
Brit Ingunn Nydal, langrenn, J16
Live Lindemark, orientering, D15
Brit Ingunn Nydal, orientering, D16
Espen Mellbye Larsen, skiskyting, G15

1987:
Martin Trangerud, alpint, utfor G16
Pål Skogedal, orientering, gull, H16

1986:
Pål Skogedal, orientering, gull, H15

1984:
Geir Hov, alpint, gull utfor G16
Eva Lill Eriksen, orientering, gull, D15

1983:
Brita Jorde, langrenn, gull, J16

1971:
Trond Rønneberg, orientering, gull, H13-14

1970:
Øyvind Sørlie, orientering, gull, H13-14

1964:
Odd Hammernes, hopp, gull, G15


Norge Senior A fotball
Antall kamper Kamper/mål På landslaget (Som Askerspiller Kamper/Mål)

Hege Riise, 188/58 (23.07.1990 - 27.05.2004) – (Asker 2000 - 19/3)
Bente Nordby 172/0 (30.08.1991 - 27.10.2007) - (Asker 2004-06 22/0)
Linda Medalen 152/64 (07.10.1987 - 23.10.1999) – (Asker 1987-94, 1998-
2001 104/35)
Gunn Lisbeth Nyborg 110/20 (07.07.1978 - 10.10.1992)
Ingrid Hjelmseth 100/0 (23.01.2003 - 23.10.2015) – (Asker 2007-08 5/0)
Leni Larsen Kaurin 98/5 (11.03.2001 - 28.07.2013) -
(Asker 1998-2003+2005-07 34/1)
Monica Knudsen 87/6 (31.08.1996 - 16.11.2003
Ragnhild Øren Gulbrandsen 80/30 (10.03.1997 - 30.09.2007) – (Asker 2006-07 17/12)
Margunn Haugenes 79/13 (21.03.1990 - 04.07.2001) -(Asker 1990-94 22/2)
Lise Klaveness 73/9 (23.01.2002 - 09.03.2011) – (Asker 2001-05+2008 35/5)
Lindy Melissa Wiik Løvbræ 63/15 (02.10.2004 - 31.03.2012) – (Asker 2004-08 45/14)
Anita Rapp-Ødegaard 60/12 (10.10.1998 - 16.11.2003
Toril Hetland Akerhaugen 59/0 (20.01.2006 - 30.10.2013) – (Asker 2000-2008 3/0)
Tina Svensson Grønlund 57/11 (13.06.1990 - 02.08.1996
Kari Nielsen 49/14 (07.07.1978 - 07.10.1987
Henriette Dalseng Viker 35/0 (16.02.1997 - 07.03.2002
Tone Gunn Frustøl Eriksen 32/1 (04.05.1994 - 11.09.1999
Kristin Sandberg 31/16 (12.03.1993 - 10.06.1995
Astrid Hitland Johannessen 19/0 (10.03.1997 - 18.03.2003
Eva Amble 19/0 (05.07.1979 - 28.08.1982
Ingunn Ramsfjell 13/0 (25.10.1981 - 04.10.1986
Kjersti Anita Thun 12/1 (04.02.1996 - 09.02.2000
Kristin Bekkevold Sørum 12/1 (09.02.2000 - 12.01.2001
Hege Gunnerød 6/0 (25.04.1995 - 24.09.1998
Gry Tveter 1/0 (27.10.1984 - 27.10.1984

Herrer:
Arne Bakker 54/0 (19.05.1953 - 11.06.1962)
Willy Fossli 7/0 (22.11.1953 - 22.05.1957)
Ragnar Rygel 2/0 (07.06.1954 - 07.11.1954)