ASKs hedersbevisninger

Æresmedlemmer i Asker Skiklubb
1891 Prins Carl (†)
1893 Laurentius Urdahl (†)
1947 HM Kong Olav (†)
1989 Chr. J. "Tippen" Jakobsen (†)
1989 Per Fossum (†)
1989 Arvid Fossum (†)
1992 HM Kong Harald
2001 Alf "Bassen" Andersen (†)
2006 Marit Hammernes (†)
2010 Halvard Hanevold
2010 Jan Martin Larsen

Innvoterte livsvarige medlemmer i Asker Skiklubb
HKH Dronning Sonja
HKH Kronprins Haakon
Prinsesse Märtha Louise
Tina Svensson (VM-gull fotball 1995)
Linda Medalen (VM-gull fotball 1995)
Hege Gunnerød (VM-gull fotball 1995)
Kristin Sandberg (VM-gull fotball 1995)
Tom Stiansen (VM-gull slalom 1997)
Halvard Hanevold (OL-gull skiskyting 1998)
Monica Knudsen (OL-gull fotball 2000)
Kristin Bekkevold (OL-gull fotball 2000)
Anita Rapp (OL-gull fotball 2000)
Jan Arne Ask Andersen (2001) (†)
Ivar Melchior Dahl (2001) (†)
Stine Kirkevik (2004 VM-gull skiorientering)
Arild Andenæs (2004)
Kåre Kirkevik (2004)
Thorvald Larsen (2006)
Bjørn Tangnes (2010)
Willy Fossli (2011)
Odd Hammernes (2011)
Terje Holth (2012)
Per Oddvar Hagen (2013)
Einar Gjertsen (2013)
Vegard Olderheim (2013)
 

Asker Skiklubb - klubbens diplom
Etter æresmedlemskap, og innvotert livsvarig medlemskap, er klubbens diplom med hedersmerke Asker Skiklubbs høyeste utmerkelse.

Diplomet er tegnet av Askers egen kjente kunstner Otto Valstad, og er i følge årsberetningen for 1927 både "kunstnerisk og meget vakkert utført".

Diplomet deles ut for fremragende idrettslig og/eller administrativ innsats på høyt nivå. Sportslig er man kvalifisert etter NM-gull som seniorutøver. Det administrative diplomet utdeles etter langvarig innsats for klubben.

Diplomet ble delt ut for første gang i 1929, fram til og med 2015 er det delt ut 296 diplom.  

1929:
Einar Fredbo

1933:
Astri Hanevold
Tony Høeg Bingen
Helge Fredbo
Johan Lassen-Urdahl

1934:
Karl Wittenberg
Sigurd Berg

1935:
Per Fossum

1937:
Albert Gustafsson

1939:
Arvid Fossum
Georg Hanevold
Karl Haugen
Thorleif Kogstad
Erik Snersrud

1946:
Chr. J."Tippen" Jakobsen

1947:
Gudolf Andersen
John Hanevold
Kåre Hanevold
Karsten Wittenberg

1948:
Bernt Drevsjø

1949:
Thorleif Wøien
Eilert Ljunggren
George Stanley Thrane
Willy Orre

1951:
Erling Røed

1952:
Ole Hannibal Fossum
Jon Fossum
Kjell Kristiansen
Johnny Orre
Kjell Wang
Karl Nilsen

1954:
Alf "Bassen" Andersen

1956:
Tollef Hansen
Per Østern
Einar Eriksson
Arne Bakker
Thorbjørn Hansen

1957:
Dagny Jørgensen
Inger Nilsen
Willy Fossli
Ragnar Rygel
Odd Høvik
Leif Nyborg 1958:
Eva Røed
Karl Andersen

1959:
Håkon Gjellebæk
Arthur Andersen jr.
Knut Bekkevar
Rolf Ingebretsen
Sverre Lassen-Urdahl 1961:
Thorbjørn Tollefsen
Bjørn Hagen

1962:
Inger Aase Eriksen

1964:
Per Hanevold
Jan Worsøe
Jan Martin Larsen
Svein Østern
Rolf Gustafsson
Kjeld S. Jakobsen

1967:
Helge Hansen
Odd Hammernes
Jan Arne Ask Andersen
Osvald Beier
Kristian Ingebretsen
Laila Ingebretsen
Mie Stokker
Esther Svenneby
Borghild Østern
Per Thyness

1969:
Guro Østern
Thomas Wøien
Dagfinn Andersen
Helleik Lønne
Thorleif Fjeldstad
Sigmund Tonna
Hans Dølvik
Per Hagelund
Liv Norset
Ivar Melchior Dahl

1972:
Finn Bjørlykke
Toralf Norbotten
Arne Simensen
Guttorm Stien 1973:
Harry Hedemark
Axel Olaf Berner

1974:
Guri Jørgensen
Vally Kjærmann
Helga Antonsen
Else Beitnes
Kristian Lobben
Odd Bratlie
Bjørn Sørlie
Kjell S. Kristiansen 1979:
Arild Andenæs
Dag Fossum
Per Oddvar Hagen
Klaus Finne
Sveinung Bleikvin
Reidar Helgesen

Fra og med 1980 er det skilt mellom idrettslig og administrativt diplom

1980:
Karine Hesle - idrettslig/alpint
Kjell Sjølie - administrativt
Else Hoff - administrativt
Thorvald Larsen - administrativt
Kjell-Erik Berntzen - administrativt
Hilmar Lunde - administrativt
Tore Helno - administrativt
Werner Schwarz - administrativt
Sigurd Fredriksen - administrativt.

1981:
Odd Gulbrandsen - administrativt
Kjell Steen - administrativt

1983:
Kari Nilsen - idrettslig/fotball
Gunn Nyborg - idrettslig/fotball

1984:
Marianne Fismen - idrettslig/fotball
Hanne Gulbrandsen - idrettslig/fotball
Vibeke Brown - idrettslig/fotball
Gry Tveter - idrettslig/fotball
Inger Nerdrum - idrettslig/fotball
Ingunn Ramsfjell - idrettslig/fotball
Marina Anstensen - idrettslig/fotball
Aase Bjørg Strande - idrettslig/fotball
Karin Fox Jensen - idrettslig/fotball
Anne Mari Haug - idrettslig/fotball
Wenche Sømoe - idrettslig/fotball
Hege Jensen - idrettslig/fotball
Jon Stenseng - administrativt
Ivar Helgesen - administrativt

1985:
Eva Amble - idrettslig/fotball
Kjell Rønneberg - idrettslig/orientering

1986:
Vigdis Sjølie - administrativt
Arve Bekkevar - administrativt
Olav Andenæs - administrativt

1988:
Linda Medalen - idrettslig/fotball
Cathrine Zaborowski - idrettslig/fotball

1989:
Inger Gjul Dale - administrativt
Marit Hammernes - administrativt
Einar Gjertsen - administrativt
Arne Svendsen - administrativt
Ole Skogedal - administrativt
Vegard Olderheim - administrativt

1990:
Anne Wæhre - idrettslig/fotball
Elisabeth Brenne - idrettslig/fotball
Marja Aaltonen - idrettslig/fotball
Hege Gunnerød - idrettslig/fotball
Cathrine Pfeuti - idrettslig/fotball
Marianne Koppang - idrettslig/fotball
Toril Vadset - idrettslig/fotball
Inger K. Knuten - idrettslig/fotball
Tina Svensson - idrettslig/fotball
Petra Bartelmann - idrettslig/fotball
Janne Skarsbø - idrettslig/fotball
Margunn Humlestøl - idrettslig/fotball
Hege Sørensen - idrettslig/fotball
Bente Skattør - idrettslig/fotball
Eli Landsem - idrettslig/fotball
Hege Voll - idrettslig/fotball
Per Haga - administrativt
Grete Hjermstad - administrativt
Jens P. Trangerud - administrativt

1991
Lene Andersen - idrettslig/fotball
Anne Jensen - idrettslig/fotball
Solbjørg Mesel - idrettslig/fotball
Tom Stiansen - idrettslig/alpin
Knut Müller - idrettslig/hopp
Siri Mette Hansen - administrativt
Runa Kildal - administrativt
Olav Hansen - administrativt
Olav Rådstoga - administrativt

1992:
Sidsel Juvet Marthinsen - administrativt
Glenn Gabrielsen - administrativt
Øystein Hanevold - administrativt
Jan-Erik Fosdahl - administrativt
Olav Hoel - administrativt

1993:
Kåre Johan Kirkevik - administrativt
Margaret Arentz Gjertsen - administrativt
Runar Framnes - administrativt
Erik Frøseth - administrativt
Hans Briseid - administrativt

1994:
Hans Petter Hansen - idrettslig/langrenn
Rolf Pedersen - idrettslig/orientering
Pål Arne Fagernes - idrettslig/friidrett
Bjørn Olsson -idrettslig/friidrett
Tor Finstad - administrativt
Ingvild Stiansen - administrativt
Stein Ridder-Nielsen - administrativt

1995:
Kristin Sandberg - idrettslig/fotball
May Christoffersen - administrativt
Rolf Emilsen - administrativt

1996:
Stine Hjermstad Kirkevik - idrettslig/ski-orientering
Andreas M. Edvardsen - idrettslig/ski-orientering
Thomas M. Edvardsen - idrettslig/ski-orientering
Anders Hauge - idrettslig/ski-orientering
Tone Gunn Frustøl - idrettslig/fotball
Egil Pettersen - administrativt
Lars Tonna - administrativt
Odd Trender - administrativt

1997:
Stian Hognestad - idrettslig/ski-orientering
Hild Sveine - administrativt
Arve Olsson - administrativt

1998:
Halvard Hanevold - idrettslig/skiskyting
Arne Ørud - administrativt
Roald Arnøy - administrativt
Arne Johnsen - administrativt

1999:
Jan Rype - administrativt
Espen Jahren - administrativt
Odd Jostein Hyttebakk - administrativt
Svein Granerud - administrativt

2000:
Henriette Viker - Idrettslig/fotball
Leni Larsen Kaurin - idrettslig/fotball
Elle Màrjà Heatta - idrettslig/fotball
Anne Lise Aasen - idrettslig/fotball
Hide Strømsvold - idrettslig/fotball
Bettina Hagen - idrettslig/fotball
Kristin Stundal - idrettslig/fotball
Ann Mari Skårn - idrettslig/fotball
Kjersti Thun -idrettslig/fotball
Kristen Eaton - idrettslig/fotball
Cathrine Gangstøe - idrettslig/fotball
Guro Raastad - idrettslig/fotball
Hege Riise - idrettslig/fotball
Monica Knudsen - idrettslig/fotball
Kristin Bekkevold - idrettslig/fotball
Anita Rapp - idrettslig/fotball
Siri Mette Carlsen - idrettslig/langrenn
Øyvind Noreide - Administrativt
Leif Bergersen - Administrativt
Marit L. Fossdal - Administrativt
Kai Øiseth - Administrativt
Unn Orstein – Administrativt

2001:
Eivind Tonna - Idrettslig/skiorientering
Bård Hansen - Administrativt
Terje Holth - Administrativt
Bjørn Tangnes – Administrativt

2002:
Håkon Løvli - Administrativt

2003:
John Tobias Øvergaard - Idrettslig/kajakk
Bård Næss - Idrettslig/hopp
Jørn Skovly – Adinistrativt

2004:
Gunnar Neegård - Administrativt
John Hårstad-Evjen – Administrativt

2005:
Gunnar Aasgaard - Administrativt
Ørnulf Hoff - Administrativt
Camilla Orre Beheim - Administrativt
Terje Hilde - Idrettslig/hopp
Anne Weber Øverøyen - Idrettslig/skiorientering
Una Glende Janson - Idrettslig/skiorientering
Ove Sætra - Idrettslig/skiorientering
Bente Nordby - Idrettslig/fotball
Hanne Ruud Reksten - Idrettslig/fotball
Ditte Lockenwitz Larsen - Idrettslig/fotball
Lisa-Marie Woods - Idrettslig/fotball
Siri Nordeide Grønli - Idrettslig/fotball
Melissa Wiik - Idrettslig/fotball
Lise Klaveness - Idrettslig/fotball
Jeanette Heltne - Idrettslig/fotball
Toril Hetland Akerhaugen - Idrettslig/fotball
Dorte Dalum Jensen - Idrettslig/fotball
Bente Kvitland - Idrettslig/fotball
Ann-Mariell Storvold - Idrettslig/fotball
Reidun Nilsen - Idrettslig/fotball
Janne Stange - Idrettslig/fotball
Caroline Knutsen - Idrettslig/fotball

2007:
Tom Hilde - idrettslig/hopp
Zsuzsa Fey - idrettslig/skiorientering
Mariane Mellbye Larsen - idrettslig/skiorientering

2009:
Rune Aaby, administrativt

2010:
Judith Fosse, administrativt
Sjur Krogh Martinsen, administrativt
Stein Gunnar Larsen, administrativt
Tor Dølvik, administrativt
Trond Rønneberg, administrativ og idrettslig/orientering
Eirik Frederiksen, administrativ og idrettslig/fotball
Julie Byhring, idrettslig/kajakk
Miriam Byhring, idrettslig/kajakk
Tone Alise Øvergaard, idrettslig/kjakk
Kaia Wøien Nicolaisen, idrettslig/skiskyting
Anders Skarholt, idrettslig/orietering

2011:
Vegard Swensen, idrettslig/hopp
Espen Lysdahl, idrettslig/alpint
Jo Sondre Solhaug, idrettslig/kajakk
Tor Einar Ims, administrativt
Randi Hårstad-Evjen, administrativt

2012:
Simen Grimsrud, idrettslig/hopp
Jorunn Nymo, administrativt
Kåre Branting, administrativt
Sigurd Øvergaard, administrativt

2013:
Ingvild Tandberg, administrativt

2014:
Marte Eirin Solhaug, idrettslig/kajakk
Kristian Kalager, administrativt
Geir Andersen, administrativt
Sjur Hanserud, administrativt
Morten Mejlbo, administrativt

2015:
Victoria Faye Kjølberg, idrettslig/sandvolleyball
Rikke Hald Andersen, idrettslig/skiskyting
Halvor Egner Granerud, idrettslig/hopp
Rolf Olav Haavik, administrativt

2016:
Leif Hamsun, administrativt/idrettslig
Dag Sundby, administrativt
Rune Singstad, administrativt
Terje Arvidsen, administrativt